خانه هوشمند

بكارگيري امكاناتي كه خانه را در اصطلاح “هوشمند” (Smart) كند، همواره يكي از مواردي بوده است كه بشر توجه زيادي به آن داشته و در طول دوره‌هاي مختلفِ توسعه ي فناوري راه حل هاي متعددي براي اين منظور خلق كرده است. خانه هوشمند به خانه‌اي گفته مي‌شود كه ساكنين آن امكان تنظيم و كنترل تجهيزات الكترونيكي منزل خود را از راه دور و نزديك داشته باشند و نيز بتوانند برنامه‌هاي مختلف و سناريو‌هاي متنوعي را براي آن تجهيزات تعريف و اجرا نمايند. بطور كلي تجهيز ساختمان به مجموعه تجهيزاتي كه به منظور افزايش كارايي و بهره وري و ايجاد محيطي مطبوع براي ساكنين آن طراحي و اجرا ميگردند، هوشمند سازي ساختمان ناميده ميشود. هدف از اجراي پروژه هاي هوشمند سازي ميتواند تبديل فضا به يك فضاي متمايز و لوكس، تبديل ساختمان به يك ساختمان با مصرف بهينه انرژي و يا تبديل خانه به يك خانه مدرن و امن با مديريت هوشمند باشد. امروزه تکنیک‌های مختلفی برای اتوماسیون ساختمان‌های بزرگ بکار گرفته‌ می‌شود از قبیل کنترل نور ،کنترل دما، کنترل درها و پنجره‌ها و پرده‌ها و یا سیستم‌های امنیتی و مدار بسته و غیره. علاوه برموارد یاد شده، در خانه‌های هوشمند، کاربرد‌های دیگری نیز از قبیل کنترل Multimedia، آبیاری گیاهان و غذا دادن به حیوانات خانگی نیز قابل تعریف است.
در یک خانه هوشمند صاحب خانه روشهای متعددی برای  بهبود سیستم روشنائی خانه دارد . بعضی از این روشها باعث می شوند که زندگی در خانه  برای ساکنین خانه مناسب تر و راحت تر گردد.
اصلا” مهم نیست شمادرحال چه کاری هستید؟ در منزل، در محل کار وحتی خارج از کشور خانه هوشمند یکبار دیگر به شما اطمینان خاطر می دهدکه تمام موارد امنیتی و مجوزهای مربوطه طبق درخواست شما رعایت شده است .خانه هوشمند دارای تعدادی ویژگی خاص می باشد که فعال کردن آنها باعث افزایش پوشش امنیتی و قدرت مالکیت خانواده شما خواهد شد.
کنترل دمای خانه هوشمند
زمانی که یک فرد در مسافرت به سر می برد با استفاده از تلفن یا موبایل و یا خط اینترنت می تواند سیستم تاسیسات خانه را فعال سازد، دمای دلخواه را تنظیم کند ، در ساعت خاصی تاسیسات سرمایش و گرمایش شروع به کار نمایند و درجه حرارت خانه را به حد مطلوب برساند. تنطیم کردن دمای منزل و فعال کردن سیستم سرمایشی و گرمایشی برای رسیدن به آن دما تا علاوه بر ایجاد محیطی مطلوب از اتلاف انرژی جلوگیری می نماید.
کنترل روشنایی خانه هوشمند
با توجه به اهمیت هوشمند سازی روشنایی در ساختمانهای مسکونی و اداری راه حلهای متنوعی برای کاربردهای مختلف وجود دارد.کنترل هوشمند سیستم روشنایی نه تنها میزان نوردهی را تحت کنترل می گیرد بلکه در صرفه جویی در مصرف انرژی نیز بسیار مؤثر است. در واقع در این روش هم از نور طبیعی و هم از نور تولیدی منابع نور، میزان نور مطلوب تامین خواهد شد و این فرآیند بطور اتوماتیک انجام می گیرد. بطورکلی این گونه سیستم ها با بهره گیری از سنسورهای تشخیص حرکت و میزان نور محیط و کلیدهای تعبیه شده در هر فضای داخلی می توانند فرآیند مطلوب را پیاده سازی نمایند.بدیهی است که در حالت اتوماتیک منابع نور با توجه به سنسورهای میزان نور و نقطه مطلوب تعریف شده نوردهی خواهند داشت.
کنترل نور طبیعی (به کمک باز و بسته کردن خودکار پرده و کرکره ها) خانه هوشمند
کنترل پرده ها براساس شدت روشنایی خورشید یا کنترل پرده ها و شیدرها با توجه به موقعیت خورشید برای استفاده از حداکثر نور انجام محاسبه پارامترهایی که باعث سایه در محیط بیرونی ساختمان می شود و تنظیم برنامه زمانی با امکان باز و بسته کردن پرده ها به صورت برقی براساس سناریوها و همچنین توسط مانیتور،ریموت ویا شدت نور وارد شده به منزل
سیستم های صوتی و تصویری خانه هوشمند
با مجهز کردن خانه هوشمند به سیستم های صوتی قابلیت های زیر  فعال خواهد شد.
رادیو داخلی مستقل با قابلیت ذخیره سازی ایستگاه های موجود برای هر بخش از خانه هوشمند. پخش موزیک برای هر بخش از خانه هوشمند.امکان دریافت سیگنال صوتی از طریق فیش های صوتی موجود در واحد مرکزی. امکان ارتباط صوتی و یا صوتی – تصویری دوطرفه (سیستم اینترکام) در هر بخش از خانه هوشمند.همچنین پخش آلارم ها و اخطار های صوتی
سیستم های اعلام حریق خانه هوشمند
از ویژگی های دیگر خانه هوشمند  سیستم  اعلام و اطفا حریق است یعنی سیستمی که هم وجود آتش سوزی را اعلام می کند و هم خود درصدد خاموش کردن آن عمل می کند . امروزه از سیستم ها ی اعلام حریق به طور گسترده در خانه های هوشمند و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می شود تا خسارتهای ناشی از حریق را به حداقل برسانند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از این سیستم ها استفاده می شود تا حدالامکان از تلفات جانی جلوگیری شود. برای تشخیص حریق از اثرات سه گانه آن یعنی دود و حرارت و شعله استفاده می شود.
سیستم‌های حفاظتی وامنیتی خانه هوشمند
اگر تا به حال در ساختمانی دوربین امنیتی را تجربه کرده باشد، اطلاع دارید، از اینکه برای بررسی تصاویر باید به تلویزیون یا مانیتور کامپیوتری که در یکی از اتاقها قرار دارد، مراجعه کنید. اما با سیستم های اتوماسیون خانگی درحا‌لیکه در منزلتان قدم می‌زنید و یا در حیاط پیاده روی می‌کنید بر روی صفحات لمسی بی‌سیم تصاویر کلیه دوربینهای امنیتی قابل مشاهده خواهند بود. همچنین با استفاده از سنسورهای حرکتی، می‌توانید سیستم امنیتی منزلتان را تقویت نمایید. یکپارچگی سیستم امنیتی با سایر بخش ها قابلیت های بیشتری به آن خواهد بخشید. برای مثال هنگام تشخیص ورود یک فرد ناشناس از طریق سنسور حرکتی، به جز صدای آژیر رایج، کلیه چراغهای منزل می توانند روشن و خاموش گردند.
آبیاری گیاهان و تغذیه حیوانات خانه هوشمند
بسیاری از ما علاقه مند به نگهداری گیاهان و یا حیوانات درخانه می باشیم تا به این ترتیب گوشه هایی از طبیعت را در زندگی خود مشاهده نماییم . یکی از نگرانی ها درسفر آبیاری گیاهان خانگی و یا تغذیه حیوانات موجود در خانه می باشد . در خانه هوشمند شما می توانید در ساعات دلخواهی به گیاهان و حیوانات خانگی خود آب و غذا داده و آسودگی خاطر خود را از بابت آنها فراهم نمایید.
دسترسی و کنترل از راه دور  خانه هوشمند
ساختمان هوشمند امکان اطلاع یافتن از وضعیت کنونی و کنترل ساختمان را از راه دور محیا میکند. شما میتوانید با استفاده ازSMS ، تلفن گویا (Call Center) و یا از طریق اینترنت از این امکان بهره مند شوید. و کلیه موارد بالا را تحت کنترول خود بگیرید.
هدف ما دراينست كه تمام اين سيستم ها را كه مانند جزاير مجزايي عمل مي‌كنند، تحت كنترل يك سيستم مركزي درآوريم ، بنابراين قدم اول، متمركز كردن همه تجهيزات منزل شما در يك بخش مركزي است. زمانيكه همه تجهيزات متمركز شدند، حال مي‌توانيم رفتارهاي هوشمند متنوعي براي منزل شما تعريف نماييم.
سناریو :

سناریو به معنای انجام گروهی از کارها فقط با فشار دادن یک دکمه یا یک لمس برروی صفحه کنترل است . راحتی و سرعت در ایجاد فضای مناسب هدف اصلی استفاده از سناریوها می باشد.
زمانيكه همه تجهيزات منزل شما را به يك زبان مشترك برسانيم، گام اول برداشته شده است. بعد از آن شما مي‌توانيد سناريوهاي متعدد (كه اسم آن را رفتار هوشمند مي‌گذاريم) را براي منزل خود طراحي و تعريف كنيد. رفتارهايي كه شما را شگفت زده خواهند نمود و باور نخواهيد كرد از تجهيزاتي كه همواره استفاده نموده‌ايد چه قابليت‌هايي متصور است.
چند مورد از سناريوهاي قابل تعریف
* پرده‌هاي برقي با طلوع وغروب خورشيد، به طور اتوماتيك باز و بسته مي‌شوند. و يا فراتر از آن، براي زمان‌هاي مختلف سال، پرده‌ ها را برنامه‌ ريزي مي‌كنيد تا از آفتاب داغ تابستان در امان بوده در حالي‌كه از گرماي دل انگيز خورشيد در زمستان حداكثر استفاده را مي‌بريد.    * زمانيكه در حال خروج از منزل هستيد با فشردن يك دكمه، سيستم امنيتي فعال، لامپهاي مورد نظر خاموش، سيستم تنظيم دما خاموش و ديگر تجهيزات برق مانند اتو – بخاري برقي- تلويزيون و … خاموش مي‌گردد. بنا‌براين لازم نيست در زمان خروج از منزل از چك ليست طولاني خود براي اطمينان از قسمت هاي مختلف استفاده كنيد.    * زمان ورود شما به اتاقها، چراغها به آرامي روشن و در هنگام خروج با كمي تأخير خاموش مي‌شوند.    * هنگام بيدار شدن به جاي استفاده از ساعتهاي زنگ‌ دار آزار دهنده، با صداي موسيقي مورد علاقه‌ تان و با افزايش تدريجي دماي محيط و نور لامپ‌ ها و نيز بالارفتن تدريجي پرده‌ ها از خواب بيدار مي‌شويد.    * يك ريموت زيبا جايگزين ريموت‌هاي متعدد موجود در سينماي خانگي مي‌گردد.    * از راه دور همه امكانات و تجهيزات موجود در منزلتان را مديريت وكنترل خواهيد نمود. براي مثال زمانيكه ساكنين خانه هوشمند در تعطيلات هستند، مي‌توانند به وسيله اينتر‌نت يا تلفن وضعيت امنيتي منزل خود را كنترل نموده، دزدگير را فعال و يا غير فعال كنند، تجهيزات برقي را خاموش يا روشن كنند، وضعيت روشنايي منزل را تغيير دهند، سينماي خانگي خود را برنامه‌ريزي كنند و هزاران امكان و قابليت ديگر.
دلیل منطقی استفاده از سیستم مدیریت هوشمند در ساختمان چیست ؟
اکثر ساختمان های بزرگ برای تأمین خدماتی مانند تشخیص حریق ، اطفاء حریق ، صرفه جویی در انرژی برق ، صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی ، دوربینهای مدار بسته ، مدیریت تهویه مطبوع و … با شرکتهای مختلفی وارد مذاکره میگردند. تعدد پیمانکار باعث تحمیل هزینه های سربار بسیاری میگردد که از جمله آن سیم کشی های متعدد برای سیستمهای مختلف و نیاز به افراد با تخصص های برای راهبری  این سیستم هاست . یکپارچگی در سیستم مدیریت هوشمند ساختمان بسیاری از معایب ذکر شده را رفع مینماید ، هزینه ها را کاهش میدهد و باز دهی را بیشتر مینماید . همچنین هزینه های نگهداری و رفع عیب سیستم های یکپارچه بسیار کمتر است.
مزایای اصلی ساختمان هوشمند
راحتی :
ساختمان هوشمند با ساتفاده از اتوماسیون و بر عهده گرفتن برخی کارهای تکراری راحتی بیشتر برای ساکنین خود به ارمغان می آورد . از طرف دیگر ، برای ایجاد فضای دلخواه در ساختمان هوشمند تنها یک اشره کافی است : سناریوها وظیفه تنظیم دقیق محیط را به عهده میگیرند . استفاده از یک نرم افزار کار آمد باUser Interfaceساده و چند زبانه (از جمله فارسی) برای کنترل کلیه تجهیزات مزیت دیگری است که موجب سادگی زندگی در ساختمان هوشمند میگردد . کار با این نرم افزار نیاز به هیچ اموزش خاصی ندارد.
ایمنی :
در شرایط بحرانی از جمله آتش سوزی ، آب گرفتگی و سرقت ، ساختمان هوشمند اخطارهایی اعلام میکند که میتواند سهم بسزایی در پیشگیری از وقوع خرابی یا بسیشتر شدن آن ایفا کند . ویژگی خاص دزدگیر در منطقه بندی(Zone)  فضاهای تحت پوشش ، استفاده از سنسوردقیق تشخیص حضور شخص ، حسگر اثر انگشت و همچنین کنترل و ظبط تصاویر دوربینهای مدار بسته بصورت دیجیتالی ایمنی را برای منازل به شکل چشمگیری بالا میبرد.
انغطاف پذیری :
انعطاف پذیری در اجرا و استفاده ، از خصوصیات شاخص تکنواوژی هوشمند است . با استفاده از ابزاری که این تکنولوژی د ر اختیار قرار میدهد ، برای اضافه کردن این امکانات به منازل موجود در اکثر موارد نیاز به سیم کشی مجدد و تویض تجهیزات موجود در ساختمان وجود ندارد . استفاده از کلیدها و صفحات نمایش هوشمند برای برنامه ریزی و اجرا دستورات ، امکان کنترل با استفاده ازRemote Control  از داخل ساختمان و یا با تلفن همراه ، همگی ساکنین را برای دسترسی به امکانات ساختمان یاری میکنند.
صرفه جویی در مصرف انرژی :
مدیریت مصرف انرژی در ساختمان هوشمند تأثیر بسزایی در صرفه جویی مصرف انرزی دارد . واسته کردن نور و سیستم تهویه به حضور شخص برنامه ریزی بهینه دمای اتاقها در ساعات مختلف شبانه روز از مصادیق این مدیرسیت مصرف انرژی هستند . همجنین جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب به داخل ساختمان در تابستان توسط کنترل اتوماتیک پرده و کرکره ، سبب صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی برای دستگاههای سرمایشی میشود . بررسیها نشان میدهند ، با بکارگیریب یک منطق کنترلی صحیح ، تا میزا ن چهل درصد از انرژی مصرفی کاسته میشود.
کاهش هزینه :
با توجه به آنکه مصرف انرژی کاملاَ در کنترل قرار دارد ، بهای پرداختی تا حد قابل قبولی به میزان انرژی مفید مصرفی نزدیک است . به این معنا که کاربر تنها هزینه واقعی لنرژی مورد نیاز را می پردازد.
کنترل یکپارچه :
سیستم هوشمند امکان کنترل یکپارچه کل ساختمان را میسر میسازد به نحوی که المانهای کنترلی در دورترین نقاط ساختمان هم به راحتی مانیتور و کنترل میشوند و نیازی به مراجعه نقطه کنترلی نیست.

نورپردازی , روشنایی , توزیع برق , سلول خورشیدی , ساختمان هوشمند

پروژه های انجام شده با همکاری شرکت آویتا

طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی برج جم نیاوران (آقای مهندس ملک¬ثابت)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی برج پاک اندیشان الهیه (آقای مهندس ملک¬ثابت)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی سعادت آباد (آقایان مهندس آسیابان و مهندس قبادی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی پارامیس فرمانیه (آقای دکتر خرمی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی پارامیس فرشته (آقای دکتر خرمی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی پارامیس گلستان (آقای دکتر خرمی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی چناران پلازا (آقای دکتر خرمی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان واحد¬های (طبقه 11 و 18) پروژه قو الماس خاورمیانه (آقای عظیم¬زاده)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی پارامیس نیاوران (شرکت سرمایه گذاری ساختمانی سپه)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی دروس (آقای ارج)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی الهیه (آقای حاج محمدی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی فرمانیه (حاج محمدی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی برج پایا ولنجک (آقای مهندس رضوی و آقای مهندس صائبی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند مجتمع مسکونی مریم (آقای دانیال زاده)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند مجتمع مسکونی رمارزیدنس- پنت هاوس (آقای دانیال زاده)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند مجتمع مسکونی رمارزیدنس- پنت هاوس (آقای مجید پور)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند مجتمع مسکونی رمارزیدنس- واحد 6 شرقی (آقای نصیری)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند مجتمع مسکونی الهیه (آقای مهندس محتشم)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند مجتمع مسکونی یارمحمدی ( شرکت ایران سازه)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی ولنجک (آقای مهندس چیت ساز و طسوجی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی نیاوران (آقای مهندس آرین)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی کوهپایه زعفرانیه (آقای علامه- آقای مهندس نیری)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع اداری (آقای مهندس نیری)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی نیاوران (آقای دکتر اوصیا)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی (آقای مهندس آسترکی و آقای مهندس عنابی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی زعفرانیه (آقای مهندس جعفری)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی برج پرنیان ولنجک (آقای مهندس افلاکی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی نیاوران (آقای مهندس تجلی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی آجودانیه (آقای مهندس اشرفی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی زعفرانیه (آقای مهندس خاضعی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی (آقای مهندس گلچین)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مرکزی بانک ملت
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی سپیده کوه زعفرانیه (آقای مهندس سلامت)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی فرمانیه (آقای مهندس مجتهدی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی الهیه (آقای مهندس مجتهد زاده)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی کوهستان هشتم فرمانیه (آقای مهندس حسین زاده)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی فرمانیه (آقای مهندس فرهاد)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی نیاوران (آقای مهندس هدایتی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی الهیه (آقای مهندس قلی وند)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی نیاوران (آقای مهندس اسدی و آقای مهندس رضویان)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی قیطریه (آقای مهندس بطحایی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی آجودانیه (آقای مهندس مظلوم نژاد)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی الهیه (آقای مهندس مومنان)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی شیر کوه زعفرانیه (آقای مهندس عقاقیری)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی نیاوران (آقای مهندس لشگری)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی زعفرانیه (آقای مهندس نوروزی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی زعفرانیه (آقای مهندس اسکویی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع اداری (شرکت ابتکار سازه)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع اداری (شرکت سرمایه گذاری عظام)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع اداری (آقای مهندس بشری)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی الف زعفرانیه (آقای مهندس بنی اسدی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی اقدسیه (آقای مهندس معصومی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی نیاوران (آقای مهندس خدیو پور)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند مجتمع مسکونی کامرانیه (آقای شیشه بری)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی پاسداران (آقای بیان)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی پاسداران (آقای علیمددی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی پاسداران (آقای زرین کیا)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی الهیه (آقای کاردان پور)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی فرمانیه (خانم مهندس آقا محمدی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی طاووس کامرانیه (شرکت هفت بنا و عمارت)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی کامرانیه (آقای طالبیان)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی سعادت آباد (آقای مهندس علیزاده)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی فرمانیه (آقای محمدی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی نیاوران (آقای محمدی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی محمودیه (آقای نواب)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی الهیه (آقای مهندس شهر آسوند)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی گلستان (آقای مهندس شهر آسوند)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان – جواهری صالحی
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی الهیه (آقای مهندس فیروزی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان (آقای مهندس مقیسه)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان (آقای مهندس جوانیان)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ویلای گلنار الهیه (آقای مهندس رستمی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی دروس (آقای مهندس شیخ الاسلام)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ویلای لواسان (آقای مهندس نجفی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی- پنت هاوس (آقای مهندس ایمانلو)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی- پنت هاوس (آقای علیدوستی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی ویلای لواسان (آقای تسبیح گو)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی ویلای لواسان (آقای نساجی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی ویلای بومهن (آقای فاضلی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی (آقای قاسمی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی (آقای محرم خانی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی (آقای راسخ فرد)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی (آقای دکتر کلهر)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی (آقای جلالی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی ویلا- شهرک غرب (آقای فرزانه)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند فروشگاه فارست مبل- بازار مبل ایران
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی فرمانیه (آقای مهندس صلحچی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی زعفرانیه (آقای فکور)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی زعفرانیه (آقای دکتر ورشوکار)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی پنت هاوس- برج آوا (آقای مهندس تشکری)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان ( دکتر حق گذار)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی بوکان (خانم عرب زاده)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند و مانیتورینگ موتورخانه برج باغ فردوس (آقای مهندس مفخم)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی ویلا- فشم  (آقای جوزی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی سالاریه- قم (آقای شریفیون)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی سالاریه- قم (آقای ولی زاده- آقای زاهدی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی سالاریه- قم (آقای مهندس دهنا)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند تالار پذیرایی- تبریز (شرکت بنا شمس)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دکتربهروزی- اهواز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای چادر بافت- اهواز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دکتر هاشمی- اهواز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دکتر پیوسته- اهواز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای ساری- اهواز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دکتر احسان پور- اهواز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای جزایری- اهواز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای ملکیان- اهواز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای مهندس کریمی- اهواز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دکتر مرادزادگان- اهواز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای صفری- بوشهر
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای هادی پور- بوشهر
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای جلالی- شاهرود
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای گلبان- مشهد
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای طالبی- مشهد
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی نسترن- مشهد
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای خاک ره- شیراز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دلاوری- شیراز
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی خانم امین- اصفهان
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان پروژه خورشید- شرکت رافع کیش- اصفهان
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی آقای حاج حیدری- اصفهان
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی آقای محمودیه- اصفهان
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی آقای دکتر بیاتی- اصفهان
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی آقای جعفر پیشه- اصفهان
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی آقای مهندس ناصری- اصفهان
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مجتمع مسکونی آقای مهندس صادقی- اصفهان
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دکتر شاد- رشت
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دکتر کارگر- یزد
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دکتر قاسمی راد- یزد
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دکتر فخار- یزد
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دکتر قدیر زاده- یزد
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای دهقان- یزد
طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی آقای مهندس قنبر- نوشهر
طراحی و اجرای سیستم هوشمند و ساختمان مجتمع مسکونی عظیمیه- کرج (آقای مهندس صالحی)
طراحی و اجرای سیستم هوشمند و ساختمان مجتمع مسکونی شهرک بنفشه- کرج (آقای تک دهقان)
و چندین پروژه در دست طراحی و اجرا

طراحی و اجرای سیستم هوشمند ساختمان مسکونی

نورپردازی , روشنایی , توزیع برق , سلول خورشیدی , ساختمان هوشمند