Warning: mysqli_query(): (22023/3037): Invalid GIS data provided to function st_x. in /home2/faranoor/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2007
شرکت فرانورشرکت فرانور
  • 0

توسط En.Abbasi

سال جهانی نور

سال ۲۰۱۵ توسط هیئت اجرایی سازمان یونسکو به عنوان سال جهانی نور نامگذاری شده است. این تصمیم در اکتبر سال ۲۰۱۲ تصویب شد و تا کنون مورد حمایت بیش از ۱۰۰ شرکت، انجمن و دانشگاه معتبر فعال در زمینه نور و فتونیک در حدود ۸۵ کشور جهان قرار گرفته است و با پیوستن گروه روشنایی گلنور به این رویداد جهانی، ایران نیز به جمع کشورهای شرکت کننده افزوده شد.

گروه روشنایی گلنور با سابقه بیش از ۲۱ سال فعالیت در صنعت تولید تجهیزات روشنایی (indoor_outdoor )   و اجرای پروژه های نیروگاه خورشیدی و نورپردازی در سراسر کشور و در عرصه بین‌المللی، با توجه به نقش نور و انرژی در زندگی بشر و جایگاه این شرکت در صنعت روشنایی کشور به عنوان اولین « اسپانسر طلایی رسمی سال جهانی نور ۲۰۱۵ » در ایران و  «شریک سازمانی سال جهانی نور » با این رویداد همراه شده است.

سال جهانی نور چیست؟

حضور نور در تمام زمینه های زندگی انسانها همچون کشاورزی، تکنولوژی، پزشکی، ارتباطات، هنر و فرهنگ و حتی فعالیتهای سرگرمی، آن را به عاملی کلیدی برای توسعه پایدار تبدیل کرده است تا جایی که می‌توان قرن ۲۱ را قرن نور نامید. بنابراین در نظر گرفتن سالی به این نام برای آشنا ساختن مردم سراسر دنیا با اثرات حیاتی نور، اهمیت فراوانی دارد.

شرکت کنندگان سال جهانی نور با برگزاری رویدادهایی در رابطه با اهداف یونسکو از نامگذاری این سال، نقش خود را در گسترش آگاهی از اهمیت نور و تکنولوژی های وابسته به آن و نقش آنها در آینده توسعه ایفا می‌کنند و سعی می‌کنند به کمک این تکنولوژی ها راه حلهایی برای زندگی بهتر انسانها پیدا کنند. گروه روشنایی گلنور نیز با این رویداد جهانی همراه شده است تا بتواند سهمی هر چند کوچک در به تحقق رساندن اهداف آن داشته باشد.

برخی از اهداف سال جهانی نور

– بهبود درک عموم مردم جهان از چگونگی ارتباط تکنولوژی های نوری با زندگی همه انسانها و محوریت این تکنولوژی برای توسعه آینده جهانی

– ساختن ظرفیت علمی برای جوانان و عنوان کردن مسائل مربوط به نور، به خصوص در کشورهای درحال توسعه و اقتصادهای نو ظهور

– تمرکز بر اکتشافات قرن ۱۹ و ۲۰ که محوریت اصلی نور در دانش را نشان داده است.

– برجسته ساختن اهمیت تحقیقات، هم در دانش بنیادی و هم در کاربرد نور و ترویج مشاغل در این زمینه

– ترویج اهمیت فناوری روشنایی در توسعه پایدار و برای بهبود کیفیت زندگی در جهان در حال توسعه

– برجسته ساختن و توضیح پیوند نزدیک بین نور و هنر و فرهنگ و افزایش نقش فناوری نوری به منظور حفظ میراث فرهنگی

– حفظ این اهداف و دستاوردها در آینده و بعد از اتمام سال جهانی نور

شماره: 109

نورپردازی , روشنایی , توزیع برق , سلول خورشیدی , ساختمان هوشمند

En.Abbasi
درباره En.Abbasi

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه